Protel – Seda SÖZER (Eğitim ve İçerik Geliştirme Uzmanı) – Yıldız Teknik Üniversitesi BÖTE Mezunu


 Ziyaret Edilen BÖTE Mezunu İle İlgili Bilgileri
Adı Soyadı: Seda SÖZER
Mezun Olduğu Üniversite: Yıldız Teknik Üniversitesi BÖTE Bölümü
Mesleği: Eğitim ve İçerik Geliştirme Uzmanı
Çalıştığı Şirket: Protel
Geziye Katılanlar: Aişe ERMİŞ, Aylin ÖZCAN, Büşra DİNÇEL, Öykü YILMAZ.


2017-05-03-11-02-44Merhaba BÖTE’ciler ve BÖTE’li olmak isteyenler,

Sizlere bugünkü yazımızda öncelikle önemli bir noktaya değinerek başlamak istiyoruz. Eminim daha önceki yazılarımızı okuduysanız sizler de fark etmişsinizdir, sitede bulunan tüm yazıların ortak bir yönü var İNGİLİZCE. Alanımızın belki de en büyük olmazsa olmazlarından biri. İngilizceyi bir sorun olarak değil de farklı bir kültür olarak görüp ilgi duyarsak emin olun öğrenmek eğlenceli ve bir o kadar da kolay gelecektir. Bunun için diziler, filmler, haberler çok yardımcı olacaktır. Eğer İngilizcenizi geliştirmeye yönelik kaygılar duyuyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere her şekilde yardımcı olmaya çalışacağımızı bilmenizi isteriz. Şimdi gelelim bugünkü gezimize;

img_9013Gezimizi Protel şirketinde, Eğitim ve İçerik Geliştirme Uzmanı olarak çalışan Seda Sözer ile gerçekleştirdik. Öncelikle bizlere her şekilde yardımlarını esirgemediği için buradan kendisine teşekkürlerimizi iletmek isteriz. Buna ek olarak; Protel’de iOS Uygulama Geliştirme Takım Lideri olarak çalışan Boğaziçi Üniversitesi BÖTE mezunu Hasan SOYSAL’a da sohbetimize katılıp, bizlere kendi tecrübelerini aktarıp, mobil yazılım sektörü ile ilgili bilgilendirdiği için teşekkürlerimizi iletmek isteriz.

Seda Hanım 2015 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi BÖTE bölümünden mezun olmuştur. Okulu bölüm birincisi olarak bitirmiş olsa da bunun özel sektörde önemli bir yere sahip olmadığını söylüyor. İş hayatında önemli olanın eğitiminiz sırasında kendinizi ne kadar geliştirdiğiniz ile ilgili olduğunu belirtmek isteriz.

img_9011Şirketten bahsetmek gerekirse çalışma ortamını çok beğendiğimizi belirtmeden geçemeyiz. Seda Hanım şirkette çalışma ekibi ile birlikte Protel’in satışını gerçekleştirdiği ürün ve çözümlerinin kullanımı ile ilgili eğitimlerin yer aldığı, hem iç hem de dış müşterilere açık olan eğitim yönetim sistemlerinin (LMS) Protel Akademi üzerinden aktivitelerinin takibini ve onların yönetimini sağlıyorlar.

Şirkette Seda Hanım ve içerisinde bulunduğu ekibi 2016 yılında futurelearning tarafından düzenlenen “Eğitimde e-Dönüşüm Proje Yarışması”nda, “Sektör Uygulamaları” başvuru düzeyinde ve “Entegrasyon Planı” başvuru alanında üçüncülük ödülünü kazanmışlar.

Seda Hanım Protel’e 3 ay süren bir işe alım süreci sonunda proje bazında part time çalışmaya başladığını ardından tam zamanlı olarak devam ettiğini iletiyor. Bu hususta bizlere önemli bir tavsiyede bulunuyor.

“Hangi alana yöneleceğinizi belirlemek için BÖTE’nin önümüze kariyer alanında sunmuş olduğu farklı mesleklerde gönüllü stajlar yapabilirsiniz.”

img_9012Bu görüşmede aslında en önemli nokta burası olabilir. “Kendinizi tanıyın.” Staj imkânı bulamasanız da bunu okulda sizlere verilen projeleri yaparken de fark edebilirsiniz. Hangi konuda kendinizi daha iyi hissediyorsanız projelerinizde o alana yöneliyorsunuzdur.  Seda Hanım bunu göz önünde bulundurarak yazılım yönüne değil de eğitim teknolojileri alanında yoğunlaşmış. Zaten okul yıllarında en çok formasyon derslerinden zevk almış.

Okul dönemi boyunca zorunlu stajları ve eğitimlerinin gerektirdiği çalışmalar dışında eğitim teknolojileri alanında gönüllü stajlar yapmış. Bunun dışında kendisini sosyal alanlarda geliştirmek için “Diksiyon ve Etkili İletişim”, “İşaret Dili” eğitimi gibi kurslara katılmış, TEGV’de gönüllü eğitmenlik yapmış. Sosyal etkinliklerin öneminden bahsederken stajdan sonraki adım olarak, işe girme sürecini görmemiz açısından mezun olmadan önce iş görüşmelerine gitmemizin bizlere yararından bahsetti. İşe girme zorunluluğu hissetmeden iş görüşmesi tecrübesi edinmemizin bizi daha rahat kılacağını ve sonraki görüşmeler için yardımcı olacağını konuştuk ve sohbetimizi burada sonlandırdık.

img_9018

Sohbetimizin çok keyifli geçtiğini ve bizlere çok yararı olduğunu belirtmekte fayda görüyoruz.

Etkinliklerimize, şirket gezilerimize sen de katılmak istersen buraya tıklaman yeterli olacaktır. Bir sonraki gezimizde görüşmek üzere BÖTE’ciler kendinize iyi bakın.

botekariyer.com Ekibinden;

Büşra DİNÇEL

Aylin ÖZCAN

Aişe ERMİŞ

Öykü YILMAZ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir