Boyner Büyük Mağazacılık – Yüksel ÖZENÇ (Eğitim Teknolojileri Yetkilisi) – Bahçeşehir Üniversitesi BÖTE Mezunu


Ziyaret Edilen BÖTE Mezunu ile ilgili Bilgileri

Adı Soyadı: Yüksel Özenç

Mezun Olduğu Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi BÖTE Bölümü

Mesleği: Eğitim Teknolojileri Yetkilisi

Çalıştığı Şirket:Boyner

Geziye Katılanlar: Seda Güvenkaya, Bilal Karademir, Zümrüt Tahmaz, Merve Gazi.


gorsel

Merhaba botekariyer.com okurları;

Kariyer gezileri kapsamında Boyner Büyük Mağazacılık Şirketi’nde eğitim teknoloğu olarak çalışan Yüksel Özenç Bey ile ziyaretimizi kaleme aldık. Öncelikle bize yoğun iş yeri ortamında zaman ayırdığı, ortamı incelememizi sağladığı, sıcak ve samimi sohbeti için teşekkürlerimizi sunarız. Buna ek olarak; kariyer gezileri düzenlememizde bizi yönlendirip destek olan ve bizimle birlikte geziye katılan Mehmet Elibol Hoca’mıza teşekkürlerimizi iletmek isteriz.

Yüksel Bey Bahçeşehir Üniversitesi BÖTE Bölümü’den 2016 yılında mezun oldu ve şu an Boyner Büyük Mağazacılık’ta Boyner Mağazaları’nın yürütüldüğü genel merkezde Eğitim Teknoloğu olarak çalışmaktadır. Bizlere meslek lisesinden mezun olduktan sonra BÖTE Bölümü hakkında bilgisi olmadığını ve ek kontenjanda rastlayıp tercih ettiğini söyledi.

2015 Aralıkta Boyner’de staja başlarken eğitim departmanının yeni kurulduğunu ve kurumsal şirketlerde de bu departmanının yeni şekillenmeye başladığını gören Yüksel Bey eğitim teknolojilerinin de henüz gündeme geldiğini söylüyor. Zorunlu stajının Bahçeşehir Kolojinde olması nedeniyle son sınıfta risk alıp öğretmenlik stajı ve Boyner’deki gönüllü stajına devam etmiş. Bizlere kurumsal şirketlerde işlerin nasıl yürüdüğünü görmek istediğini hocasına söylediğinden bahsetti.

Yüksel Bey’den bize işi hakkında bilgi vermesini istedik.Kendisi iş ortamını şöyle anlatıyor:

“38 ayrı ilde 118 mağazamız var. Benim burada ilgilendiğim alan eğitim teknolojileri ama yeri geliyor sınıf içi eğitimler de veriyoruz . Satış, servis, moda, kumaş bilgisi ve ürün ile ilgili videolar hazırlıyoruz. Eğitimin değerlendirme ve ölçme boyutunda satış takibi yapıyoruz. Eğitimi tasarlarken okulda eğitim adına öğrendiğim herşeyi kullanıyorum. Okuldayken eğitim materyali hazırlamak veya bir eğitim tasarlamak 4 ayımızı alıyordu. Özel sektörde böyle bir vaktiniz olmuyor, her şey çok hızlı ve pratik olmak zorunda. Üniversitede okurken satış danışmanlığı yaptım, işime yarayacağını tahmin etmiyordum.

Eğitim materyalini her şeyi ile ben tasarlıyorum, videolar 2-3 dakikadan daha uzun yada daha kısa da olabiliyor. Kamerayla mağazaya gidip çekimler yapıyoruz ve videoyu eğitsel hale getiriyoruz. Upper diye bir maskot var hergün dikkat çekmek için farklı kılıklarda onu kullanıyoruz. ”
İnsan tanımanın önemli olduğunu vurgulayan Yüksel Bey üniversitede sosyal aktivitelere, okul kulüplerine gitmemizi tavsiye ediyor bizlere. Bunun yanı sıra sektör dışında başka işler ve gönüllü staj yapmanın önemini vurguluyor.

İşini severek yaptığını ve yaratıcılığını kullandığını belirtiyor. Yabancı dil konusunda ise üniversitede eğitimini aldıkları için İngilizce bildiğini ve araştırma amaçlı kullandığını belirtti.Yüksel Bey ile görüşmemiz çok samimi ve eğlenceli bir ortam içerisindeydi. Kendisi bize çok sıcak ve samimi davrandı. Bizlere okulda aldığımız formasyon eğitimlerinin çok yararlı olduğunu ve işinin her alanında kullandığını göstermiş oldu. Başarmak istiyorsak işin bir ucundan tutmaya çabalamamız gerektiğini, staj imkanlarını değerlendirmemizin ne kadar önemli olduğuna dair bizlere çok güzel bir örnekti. Kendisine değerli vaktini bizlere ayırdığı için tekrardan teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir