Teleperformance-Özgür Yıldırım(Teknik Destek Uzmanı)-Balıkesir Üniversitesi BÖTE Mezunu


Ziyaret Edilen BÖTE Mezunu İle İlgili Bilgiler

Adı Soyadı: Özgür YILDIRIM

Mezun Olduğu Üniversite: Balıkesir Üniversitesi – BÖTE

Mesleği: Müşteri Hizmetleri ve Teknik Destek Uzmanı

Çalıştığı Şirket: Teleperformance

Geziye Katılanlar:Bülent KAYA, Ferit TOKTAŞ


img-20180505-wa0017

Merhaba botekariyer.com Okurları;

Bugünkü yazımızda kariyer gezileri kapsamında ziyaret ettiğimiz TELEPERFORMANCE firmasında Müşteri Temsilcisi ve Teknik Destek Uzmanı olarak çalışan ÖZGÜR YILDIRIM ile yaptığımız görüşmeden arda kalanları sizlere aktaracağım. Öncelikle bize iş dönemi içerisinde vakit ayırıp, sorularımızı yanıtsız bırakmayıp, samimi ve içtenlikle cevaplayan ve tecrübelerini bizlerle paylaşan ÖZGÜR YILDIRIM’a teşekkürlerimizi sunarız.

Kendinizi Tanıtır Mısınız ?

İsmim Özgür Yıldırım . Balıkesir Üniversitesi BÖTE mezunuyum. 2 defa KPSS’ye girmeme rağmen atamadım. Şuan Teleperformance şirketinde Müşteri Temsilcisi ve Teknik Destek Uzmanı olarak çalışmaktayım. Yaptığım işi server storeage switch ürünlerine teknik destek vermek şeklinde tanımlayabiliriz.

Neden BÖTE?

Aslında BÖTE’ye şans eseri girdim. Normalde istediğim bölüm matematikti. Kuzeniminde tavsiyesi ile BÖTE’yi yazdım ve kazandım .Girdiğim sene BOTE ataması yüksek bir branştı. Sonrasında atama puanları 70’den 85’e yükseldi atama sayımız da azaldı. Atama sayısının az olması ve puanların yüksek olması gibi nedenlerden kısacası öğretmen olarak atanmanın zorluğuna rağmen BÖTE okuduğuma pişman mıyım ? Değilim. Çünkü eğitmeyi ve eğitmenliği seviyorum ve bu mezun olduğum bölüm de egitim üzerine olduğundan BOTE okuduğuma memnunum.

Bir BÖTE Mezunu Olarak Günlük Hayatınızda ve İş Hayatınızda Bilişim Teknolojilerini Ne Tür Sıklıkla Kullanıyorsunuz?

Bu çok kapsamlı bir soru aslında kullanıyorum diyebilirim ama özellikle ev hayatımda çok fazla kullanıyorum diyemem. İş hayatında nasıl kullanıyorum kısmından bahsedecek olursam; sistem destek uzmanları ve IT müdürlerine server switch gibi ürünler konusunda teknik destek veriyorum. İş hayatımda işim gereği bilişim teknolojilerini çok fazla kullanıyorum, evde ise sistem alanında ilerlemek istediğim için demo cihazları temin ettim, switch server gibi cihazlarla iç içe olabiliyorum ve kendimi geliştirmek için uygulamalar yapıyorum

Şuan Lise Okuyan ya da Üniversiteye Hazırlık Sürecinde Olan Arkadaşlara BOTE Bölümünü Tavsiye Ediyor Musunuz?

Amaçları BOTE okuyup sadece öğretmen olmaya çalışmak ise tavsiye etmiyorum, amaç öğrenmek, bilişim teknolojileri ya da öğretmeni gelişmek ise tavsiye ediyorum. düz lise mezunuyum. BÖTE’ye gelmeden önce yazılımsal bilgim yoktu, yazları teknik serviste çalıştığından donanımsal bilgi vardı .Okuduğum üniversitenin 4 sene boyunca çok şeyler kattığını düşünüyorum. Şuan bu şirkette çalışıyorsam ya da başka şirketlerde çalışma yeterliliğim varsa universitede öğrendiklerimin çok fazla katkısı katkısı var. Balıkesir Üniversitesinde okuduğumu söylemiştim sanırım, yaz okulu tecrübem ve Marmarada okuyan arkadaşlarim dan ogrendiklerimden Marmara Üniversitesinin eğitiminin çok çok daha iyi olduğunu farkettim. Okuduğunuz bölümden çok üniversitenin önemi çok fazla. BÖTE okumak isteyen arkadaşlar öncelikli olarak hangi üniversite Bana yeterli derecede akademik bilgi verebilir, hangi üniversitenin eğitim imkanları daha iyi, ona dikkat etmeliler. Çünkü verilen eğitim üniversiteden üniversiteye çok farkediyor.

Son olarak; Roportajımızı Okuyan BÖTE Öğrencilerine Özel Sektörü Tavsiye Eder Misiniz?

Özellikle çalıştığım süreçte edindiğim tecrübelerimden IT ya da Sistem alanlarında yüksek mevkilerde olan çalışanların yeterli bilgi sahibi olmadıklarını farkettim . Benim de kariyer hedefim IT ve Sistem alanlarında devam etmek olduğundan benim için ve bu alanlarda çalışmak isteyen BÖTE öğrencileri ya da mezunları için avantaj. IT ve Sistem alanlarında çalışmak isteyen arkadaşlar kendilerini geliştirirlerse ve kendilerini iyi bir şekilde gösteririrlerse bu alanlarda önemli mevkiilere gelebileceklerine inanıyorum.

Bize Zaman Ayırıp Sorularımızı Cevapladığınız ve Tecrübelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkür Ederiz

Sizi tanıdığıma memnun oldum. Okul hayatınızda ve sonrasında tecrübe edeceğiniz iş hayatınızda başarılar. Görüşmek üzere.

Yazımızı sonlandırırken bizleri bu gezi için teşvik eden Mehmet hocamıza teşekkürü bir borç biliriz.

Başka bir yazıda görüşmek üzere..

Yazar: Bülent KAYA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir